wtorek, 26 stycznia 2010

black pearls

Według definicji, perłą z Tahiti można nazwać perłę o naturalnym kolorze, powstającą przy udziale szczepu ostrygi perlistej Pinctada Margaritifera odmiana cumingi, na Polinezji Francuskiej. I co ciekawsze czarna perła nie zawsze musi być czarna. Perły z Tahiti czarują całą tęczą barw... Brzmi enigmatycznie, ale po kolei...

http://www.czarneperly.pl/


Perła jest produktem surowym, utworzona z naturalnego wydzielania macicy perłowej wokół jądra które implantowane jest do perlistej kieszeni ostrygi. Perłę ostrygi Pinctada Margaritifera można zakwalifikować jako perłę hodowaną z Tahiti tylko wówczas, kiedy przynajmniej 80% jądra jest pokryte warstwą masy perłowej. Pozostała powierzchnia, najwyżej 20%, jest pokryta naturalną materią organiczną wydzieloną przez ostrygę. Warstwa masy perłowej okalającej jądro powinna mieć odpowiednią grubość, ustaloną na 0,8 mm. Czas tworzenia masy perłowej od momentu implantacji musi wynosić minimum 18 miesięcy.

http://www.czarneperly.pl/


Klasyfikacji pereł Tahitiańskich dokonuje się na podstawie ich wielkości, formy, stanu powierzchni i połysku. Za najdroższe uznaje się perły kategorii A tj. kuliste, o średnicy min. 8 mm (im większa perła tym droższa), nie posiadające defektów powierzchni (lub występują delikatne niedoskonałości, skoncentrowane na nie więcej niż 10% powierzchni) o dużym połysku.

A to moje perełki :)


Tekst: http://www.srj.org.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz